Loading…
درباره ما
ITPRO مخفف کلمه های IT یا Information Technology و Pro که به معانی مختلف می توان تفسیر کرد ( Professional ، Provisions ، Programmers ، Providers ، Projects و ... ) وب سایتی است که به نام فارسی انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران معروف است . این وب سایت در واقع مجموعه ای از وب سایت های مستقل می باشد که هر یک به یکی از حوزه های تخصصی فناوری اطلاعات تعلق دارد و متخصصین مربوطه در این وب سایت با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به اشتراک گذاری دانش می پردازند. ما سعی کرده ایم در این وب سایت مجموعه ای از بهترین مقالات تخصصی با بالاترین کیفیت را به همراه امکان پرسش و پاسخ و بسیاری دیگر از امکانات در کنار هم قرار دهیم تا کارشناسان فارسی زبان بتوانند از یک محیط یکپارچه و استوار برای به نمایش گذاشتن تخصص های خود در این حوزه استفاده کنند. فرقی نمی کند که برنامه نویس باشید یا مدیر شبکه یا طراح وب سایت یا گرافیست یا کارشناس انیمیشن ، در هر صورت در این وب سایت تلاش بر این است که بهترین محیط تبادل اطلاعات برای شما عزیزان فراهم شود.

شیوه کاری وب سایت انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران


استفاده از تمامی منابع اطلاعاتی موجود در وب سایت های این مجموعه برای همگان رایگان می باشد. شما براحتی می توانید تمامی سئوالات خود را در انجمن های این وب سایت مطرح کنید یا به سئوالات دیگران پاسخ بدهید. همیاری در مجموعه وب سایت ها اصلا به سئوال و جواب محدود نمی شود ، کارشناسان می توانند با هر سطح دانشی در هر حوزه تخصصی مطالب خود را در قالب مقاله ، آموزش ، نکته ، بحث و ... مطرح کنند و دانش خود را به اشتراک بگذارند. زمانیکه شما یک مقاله ، یک آموزش ، یک نکته ، یک بحث ، یک لینک ، یک ابزار یا هر چیز مشابهی را که محتوای آن تولید خودتان باشد را در وب سایت منتشر کنید و به اشتراک بگذارید ، هزاران نفر بصورت روزانه از این مطالب بازدید خواهند کرد. تمامی مطالبی که عنوان شد بعد از قرار گرفتن در وب سایت توسط کارشناسان مربوطه ارزیابی می شود و به آنها بر حسب نوع مطلب امتیاز داده خواهد شد.به ازای ارسال هر مطلب علمی در این وب سایت اعم از مقاله ، نکته ، آموزش و غیره کاربران امتیازاتی دریافت می کنند و این امتیاز در پروفایل آنها ثبت خواهد شد. در صورتیکه مطلب ارائه شده توسط کاربران از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و کاربران با استفاده از گزینه پسندیدم آن را به عنوان یک مطلب مفید انتخاب کنند نیز امتیازی متناسب با مطلب به ازای هر پسند در پروفایل کاربر مربوطه منظور خواهد شد. مطالب وب سایت مانند ویکیپدیا توسط کاربران قابل ویرایش است تا همواره بتوانیم بهترین کیفیت مطلب با بروزترین داده های اطلاعاتی را در مطالب خود داشته باشیم.

چه چیزی انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران را خاص می کند ؟


در دنیا وب سایت های زیادی وجود دارند که بصورت تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات و بصورت همه جانبه فعالیت می کنند. در ایران نیز وب سایت هایی وجود دارند که بصورت تخصصی در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات فعالیت دارند ، اما یک مشکل بزرگ در این میان وجود دارد ، اکثر این وب سایت ها دارای یک نقطه ضعف هستند ، آنها از نرم افزارهای آماده تالار گفتگو استفاده می کنند ، اینگونه نرم افزارها معمولا بصورت رایگان در اینترنت وجود دارد و براحتی در دسترس هستند ، اما همانطور که از نامشان پیداست صرفا کارشان ایجاد تالار پرسش و پاسخ است نه چیز دیگر ، درست است که برخی در آنها مقاله نیز می گذارند اما ذاتا برای اینکار ساخته نشده اند ، این وب سایت همگی ضعف ها و کاستی های موجود در وب سایت های اینترنتی را تحلیل کرده است و سعی کرده است بهترین محیط را برای کارشناسان فناوری اطلاعات فارسی زبان تهیه کند ، از مشکلات دیگری که وب سایت های فارسی زبان دارند ، تک منظوره بودن آنها در حوزه فناوری اطلاعات است ، آنها یا در حوزه برنامه نویسی ، یا در حوزه شبکه یا در سایر حوزه ها فعالیت می کنند و تنها وب سایتی که بصورت جامع و بصورت تفکیک شده امکان تبادل نظر کارشناسان حوزه های مختلف را می دهد در حال حاضر وب سایت انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران می باشد.

در این وب سایت یک کارشناس امنیت اطلاعات در وب سایت امنیت اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند ، یک برنامه نویس در انجمن برنامه نویسی و یک گرافیست در انجمن گرافیک ، اینها با همدیگر به هیچ عنوان رقابت نمی کنند ، امتیازات همه وب سایت ها تفکیک شده است و یک برنامه نویس با یک مدیر شبکه تداخل کاری نخواهد داشت و رقابت و تعامل خود را صرفا با هم رشته های خود خواهد داشت. این نیز یکی از نقاط ضعف سایر وب سایت ها می باشد که همه تخصص ها مجبورند با تخصص های غیر مرتبط امتیازات خود را مقایسه و با همدیگر رقابت کنند در صورتیکه در اینجا کارشناسان هر حوزه ای با همتایان خود در همان حوزه تعامل و رقابت می کنند.

در این وب سایت شما می توانید کیفیت کارشناسان را از طریق بررسی سوابق و امتیازات و مدال ها و مطالبی که در وب سایت ارسال کرده است ارزیابی کنید و به نوعی می توان گفت یک سابقه کاری آنلاین و بدون بلوف برای افراد در طی زمان فعالیت آنها در وب سایت در پروفایلشان ایجاد خواهد شد. دیگر نیازی نیست کارشناسی ادعای داشتن تخصصی را بکند زیرا تخصص وی در پروفایل وی بصورت اثبات شده وجود دارد. با این روش تمامی کارشناسان عزیز در سراسر میهن پهناور اسلامی ، میتوانند با عضویت و به اشتراک گذاری دانش خود ، سطح دانش خود را به عموم کارشناسان و کارفرمایان در ایران بصورت آنلاین و بدون تقلب به نمایش بگذارند.